A vádlott és két társa a néhány méter rézcső ellopásával 15 ezer forintos kárt okozott. A lopás okozta robbanás következtében azonban a háromszintes lakóház megsemmisült, emellett további 25 ház és két jármű rongálódott meg, a vádirat szerint csaknem hetvenmillió forint értékben - ismertette az eljáró bíró.
    
Élő András hozzátette, mindhárom vádlott felismerte, hogy gázrobbanás következhet be. A harmadrendű vádlott a szivárgást észlelve el is ment a helyszínről, az első- és a másodrendű vádlott pedig semmit nem tett azért, hogy a megakadályozza a legalább kilenc órán át tartó gázömlést.
    
A vádlottak tudták, hogy a sértett hosszabb ideig nem tartózkodik táti házában, ezért több alkalommal bementek az ingatlanba, és először fémtárgyakat, majd különféle ingóságokat loptak el. Amikor az alagsorban megbontották a nyomás alatt áll gázvezetéket, a földgáz felszivárgott a tetőtérig, majd az ott tárolt fagyasztóláda kikapcsolódása során kialakult szikra berobbantotta a gázelegyet. A robbanásban senki sem sérült meg, de a ház megsemmisült.
    
A Tatabányai Törvényszék az elsőrendű vádlottat közveszélyokozás és lopás miatt többszörös visszaesőként tíz év fegyházbüntetésre ítélte. A férfi feltételes szabadlábra nem bocsátható, mert korábban 13 év fegyházra ítélték és ezt a cselekményt feltételes szabadulása idején követte el.
    
A másodrendű vádlott közveszélyokozás és lopás miatt öt és fél év börtönbüntetést kapott, ő a bűncselekményt próbára bocsátás ideje alatt követte el. A harmadrendű vádlottat csak lopás miatt marasztalták el, egy év börtönre ítélték, a büntetés végrehajtását két évre felfüggesztve.
    
A törvényszék az első- és a másodrendű vádlottat egyetemlegesen csaknem 45 millió forint kártérítés megfizetésére kötelezte.
    
Az ítélet a harmadrendű vádlott esetében jogerőre emelkedett. Az első- és a másodrendű vádlott enyhítésért fellebbezett, az ügyész három nap gondolkodási időt kért.