Eugen Szabó tájékoztatása szerint szerdán járt le az ügy véleményezésének határideje. A képviselő-testület leszavazta a beruházást, és "az üzem ellen hatalmas lakossági megmozdulás indult. Úgy ítélték meg, hogy a létesítmény rizikós, különösebb szakmai alátámasztás nélkül" - fogalmazott a polgármester.
    
A hulladékhasznosító ellen három és fél nap alatt 7335 aláírást gyűjtöttek össze a 11 ezer lakosú településen, mondta el Retkes János, az MKP párkányi elnöke az MTI-nek. A politikus emlékezetett arra, hogy szerdai határidő lejárta előtt egy héttel Esztergomból értesültek a beruházás tervéről, nem hivatalos úton.
    
A következő képviselő-testületi ülésen kiderült, hogy polgármesteri hivatal a hulladékhasznosítóról szóló 140 oldalas tájékoztatót szlovák nyelven közel egy hónapja feltette a város honlapjára és kifüggesztette a hirdetőtáblára.
    
Az ülés előtt Eugen Szabó, a szlovákiai Párkány polgármestere az Esztergomi Regionális Televíziónak azt mondta, nem talál semmi kivetnivalót a beruházásában, amely egy 40 főnek munkát adó, korszerű üzem. 
    
A képviselők heves vita után, a polgármestert leszavazva tiltakoztak a beruházás ellen. Kedden az esztergomi önkormányzat szintén tiltakozó határozatot fogadott el a tervezett hulladékfeldolgozó üzem építése ellen, és bejelentette, hogy nemzetközi hatásvizsgálati eljárás indítását kezdeményezi, mert a létesítmény által kibocsátott szennyeződés az uralkodó szélirány miatt Esztergom levegőjét rontaná.
    
Az önkormányzat magánszakértőként meghallgatta a nemzetközi környezetvédelmi jogvitákkal foglalkozó Baranyai Gábort, aki ismertette, ha egy ország a szennyezés által érintettnek érzi magát, akkor a hatásviselő felet kötelező bevonni az engedélyezési eljárásba.
    
Időközben a párkányi önkormányzat honlapján megjelent Eugen Szabó sajtóközleménye, amely szerint a hatástanulmány kidolgozása után a szlovák környezetvédelmi minisztérium utasítása alapján közmeghallgatást tartanak.
    
A párkányi papírgyár területére tervezett üzem ellen február 16-án Komárom-Esztergom megye közgyűlése is határozatban tiltakozott, mivel a határon átnyúló környezeti hatású hulladékfeldolgozóról nem tájékoztatták a Duna menti településeket.