Közleményükben kiemelték: a programra azok jelentkezhetnek, akik az egységes, osztatlan tanárképzésre, illetve gyógypedagógia alapképzési szakra nyertek felvételt, vagy a pályázat benyújtásának időpontjában már tanulmányokat folytatnak, és vállalják, hogy oklevelük megszerzése után a végzettségüknek, szakképzettségüknek megfelelő főállású jogviszonyt létesítenek, illetve tartanak fenn.
    
A juttatás az ösztöndíjas jogviszony első félévében a pályázati felhívásában rögzített értékelési szempontok alapján differenciáltan, 125 ezer, 250 ezer vagy 375 ezer forint/félév/fő összegben állapítható meg - írták.
    
A pályázatot elektronikusan és papír alapon, postai úton is be kell nyújtani. A pályázat elektronikus beadásához a következő elektronikus felület áll rendelkezésre: https://osztondij.e-kreta.hu.
    
A központ közleményében kiemelte: a magyar oktatási rendszerbe a pedagógus utánpótlás-biztosítására 2011 óta számos ösztönzőleg ható eszközt épített be a kormány. Az átlagosan 50 százalékos pedagógus béremelés és ösztöndíjak hatására 30 százalékkal nőtt a pedagógushallgatók száma a felsőoktatásban, egyre több fiatal látja kiszámíthatónak, vonzónak a pedagógusi pályát. 
    
A 2013-ban bevezetett ösztöndíjprogramban jelenleg 2000 osztatlan tanárképzésben, vagy gyógypedagógia alapképzési szakon tanulmányokat folytató hallgató vesz részt, számuk pedig évről-évre 500-600 hallgatóval bővül.
    
Kitértek arra is, hogy az idei tanévben végeznek az első olyan hallgatók, akik a Klebelsberg Képzési Ösztöndíj Programból külön juttatásban részesültek, cserében vállalták, hogy állami fenntartású köznevelési intézményben fognak elhelyezkedni. Folyamatosan dolgoznak azon, hogy a tanárok, tanítók munkakörülményei is egyre jobbá váljanak, ezt szolgálja, hogy 2019-ben még több pénz jut az oktatásra, folytatódnak az iskolafejlesztések, az oktatás színvonalának javítását szolgáló intézkedések és az iskolai eszközvásárlások - írták.