Novák Katalin hozzátette, bár Magyarországon ma csúcson van a foglalkoztatottság, azonban nemzetközi összehasonlításban is alacsony a rugalmas munkaidőben dolgozó nők aránya.

A család- és karrierpontok feladata, hogy megtalálják a helyben, rugalmas formában ellátható munkaköröket és azokat a nőket, akik ezeket a munkalehetőségeket keresik. Mindegyik helyszín gyermekbarát és internet hozzáféréssel rendelkezik - ismertette az államtitkár.

Völner Pál, a térség országgyűlési képviselője elmondta, Komárom-Esztergom megyében a program megvalósítására 200 millió forintot nyert a kormányhivatal, az Esztergomi Otthon Segítünk Alapítvány és a megyei kereskedelmi- és iparkamara konzorciuma.

A kamara igyekszik erősíteni társadalmi szerepvállalását, hogy ne csupán a gazdaság területével foglalkozzék, de a családoknak nyújtott szolgáltatásokon keresztül fenntarthatóvá is tegye a társadalmi jólétet célzó növekedést - fogalmazott Szerencsés László, a kamara elnöke.

A Komárom-Esztergom Megyei Kereskedelmi és Iparkamara a Család és KarrierPONT számára helyiséget és informatikai hátteret biztosít, felmérést készít az elérhető támogató szolgáltatásokról, OKJ-s képzéseket szervez, valamint fejlesztő képzéseket biztosít több száz ember számára.

Család és KarrierPONT segít Esztergomban is